Aranżacja wnętrz to wbrew pozorom dość skomplikowane zajęcie. Każdy z nas chce czuć się we własnym domu swobodnie, dlatego tak dużą uwagę przykuwamy między innymi do wyboru materiałów budowlanych. Nie bez znaczenia jest także materiał na podłogi. Ostatnim hitem okazuje się być między innymi podłoga z żywicy. Dlaczego jest tak popularna?

Przede wszystkim z tego względu, że:

  • wygląda efektownie
  • jest odporna na uszkodzenia
  • jest łatwa do czyszczenia

Tego rodzaju podłoga daje duże możliwości aranżacyjne. Mamy szeroki wybór palety kolorystycznej co stwarza jeszcze większe możliwości. Pod taką podłogą można między innymi umieścić rożne grafiki, zdjęcia czy też zatapiać w niej różne przedmioty. W ten sposób aranżacja wnętrz zyskuje na nowoczesności i oryginalności.

Odporność na pierwszym miejscu

Decydując się na taki typ podłogi na pewno mamy gwarancję jej wysokiej jakości. Podłogi z żywicy charakteryzują się tym, że są odporne na ścieranie oraz na substancje chemiczne. Dobrze reagują również na wilgoć i nie trzeba o nie jakoś specjalnie dbać. Z tego względu podłogi tego typu są szczególnie polecane dla alergików.

Jak położyć taką podłogę

W przypadku takiej podłogi mowa jest przede wszystkim o tym, ze musi zostać ona wykonana na całkowicie gładkim i poziomym podkładzie betonowym. Jeszcze świeża wylewka betonowa powinna zostać zatem wyszlifowana i posprzątana z kurzu i innych zanieczyszczeń. Następnie takie podłoże należy zagruntować i położyć warstwę żywicy.