Pewnie wielu z Nas zastanawia się jaki materiał wybrać na podłogę do naszego domu? Czy lepszy będzie zakup paneli czy jednak parkietu? W obu przypadkach pojawiają się zarówno plusy jak i minusy. Jak zatem dokonać prawidłowego zakupu?

Parkiet

W przypadku parkietu mamy do czynienia z prawdziwym drewnem. Najczęściej są to wyjątkowo solidne gatunki takie jak dąb, buk czy drewno egzotyczne. Największą zaletą takiej podłogi jest na pewno jej solidność. Drewno jest wyjątkowo odporne na ścieranie, do tego dostępne są parkiety w wielu wzorach, co stwarza przed nami dowolne możliwości aranżacyjne. Co więcej dzięki odpowiedniej konserwacji taki parkiet może z powodzeniem służyć nam przez długie lata.

Coraz popularniejszym zakupem okazuje się między innymi parkiet warstwowy, który jest już specjalnie zabezpieczony i przygotowany. Łączy w sobie zarówno urok tradycyjnego drewna jak i praktyczne funkcje jakie pełnią zazwyczaj panele. Co więcej parkiety można sobie co jakiś czas odnawiać, w tym celu wystarczy skorzystać z usługi cyklinowania.

Panele

Ten materiał cieszy się wyjątkową popularnością, głównie ze względu na swoją dość niską cenę. Jednak ona zależna jest od wielu czynników. W tym między innymi od klasy ścieralności. Zaletą takiej podłogi jest także szybkość jej montażu i brak konieczności wykańczania.

W sklepach znajdziemy między innymi panele drewniane, które składają się z warstw twardego drewna, płyty drewnopodobnej oraz ze sklejki. Dużym zainteresowaniem cieszą się również panele laminowane. Dzięki laminatowi panele są odporne na działanie wody jak również na ścieranie. Łatwy montaż oraz prosta pielęgnacja powodują, że znajdują one spore grono klientów.