Ścieżki w ogrodzie stanowią jego bardzo ważny dodatek, nie tylko dobranie odpowiednich roślin, rabat kwiatowych czy skalniaków. Przecież to właśnie dzięki ścieżkom poruszanie się po ogrodzie jest znacznie prostsze, do tego pełnia one również rolę dekoracji naszej przestrzeni przed domem.

Z jakiego materiału najchętniej wykonujemy ścieżki ogrodowe?

  • Z klinkieru
  • betonu
  • drewna
  • kamienia
  • oraz żwiru

Wybór materiału zależny z jednej strony od naszych upodobań, a z drugiej od ukształtowania terenu na naszej działce. Jeśli zamierzamy rozmieścić takie ścieżki koło trawnika, to powinniśmy zadbać o to by były na podobnej wysokości. Dzięki temu zabiegowi koszenie trawy w tym miejscu będzie znacznie prostsze. Natomiast instalując ścieżki koło rabat kwiatowych warto ułożyć je trochę wyżej, dzięki czemu ziemia nie będzie się wypłukiwać.

Cegła klinkierowa w ogrodzie

Obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych w ogrodzie jest właśnie cegła klinkierowa. Można ją ułożyć w niemal dowolnym kształcie. Do tego cegły te później można solidnie zaimpregnować, dzięki czemu ścieżka posłuży nam przez długie lata. Ważne aby ten bruk klinkierowy był odpowiedniej grubości, tak aby wytrzymać duży nacisk.

Kamień dekoracyjny

Właściciele ogrodów bardzo często szukają także nietuzinkowych materiałów na wykończenie ścieżek grodowych. Wśród nich wymieniany jest chociażby kamień dekoracyjny. Nieregularne kamienne płyty powodują że ścieżki nabierają bardziej naturalnego wyglądu.